Actualitate· 1 min citire

Angajații din zeci de case județene de pensii au protestat astăzi

Angajații din zeci de case județene de pensii au protestat astăzi

Angajații din zeci de case județene de pensii au protestat astăzi

Realitatea din Irlanda
Scris de Realitatea din Irlanda Publicat: 26 oct. 2023, 12:51

Angajații sunt nemulțimiți că nu le-au mai crescut salariile de 7 ani

Angajații din zeci de case județene de pensii vor organiza, joi, proteste spontane, fiind nemulțimiți că nu le-au mai crescut salariile de circa 7 ani și că acestea sunt sub nivelul celor din casa națională de pensii, potrivit g4media.ro.

Angajații din casele județene solicită să aibă aceleași salarii cu cele din instituția centrală pentru funcții similare.

Potrivit surselor g4media.ro aceștia invocă faptul că, la Ministerul Finanțelor, Marcel Boloș a reușit să aprobe ca salariile din teritoriu să fie crescute la nivelul celor de la nivel central.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea din Irlanda și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate