20.000 de angajați din Sănătate ies astăzi în stradă: PROTEST masiv împotriva noii legi a salarizării

Protest al angajaților din Sănătate
Scris deRealitatea din Irlanda
Publicat3 iun. 2026, 07:43
Actualizat3 iun. 2026, 13:00
Sursărealitatea.net
Începe cel mai mare protest al angajaților din sănătate față de noua lege a salarizării! De la ora 10, aproape 20 de mii de angajați din sistemul medical își vor striga nemulțumirile în fața Guvernului.
Citește și
- 08:43Opt persoane au murit în urma prăbuşirii bombardierului B-52 al Forţelor Aeriene ale SUA în California
- 17:33Rares Bogdan, reacție tranșantă înaintea ședinței decisive din PNL: „Veștea va fi premierul României”
- 15:29În culisele Summitului G7: Ana-Maria Păcuraru transmite exclusiv pentru REALITATEA PLUS
- 15:07Transmisiuni speciale de la Summitul G7: Ana-Maria Păcuraru, singurul jurnalist român invitat de Casa Albă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Irlanda și pe Google News


























